Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Joomla czy Wordpress
#21
Czyli jak widać wordpress dominuje, chociaż dla mnie po kilkuletniej przygodzie z wordpressem zrobił się on dla mnie nudny i męczący, a niestety nie mam aż takiej wiedzy i czasu żeby tworzyć sobie do niego zaawansowane komponenty... Od joomla mam super programistę Smile
Odpowiedz
#22
dla lekkich małych stron polecam flat-file cms https://getgrav.org/
Odpowiedz
#23
Dla mnie Word Press. Jest o wiele łatwiejszy w obsłudze, poza tym nieustannie się rozwija, ma sporo wtyczek, nawet ilość szablonów i ich zróżnicowanie jest stosunkowo ok.
Odpowiedz
#24
To zależy od zastosowania. Do niektórych projektów bardziej nadaje się joomla, ogólnie jednak przeważa opinia, że WordPress jest bardziej praktyczny. Fakt, że 30% stron internetowych jest postawionych na WP o czymś świadczy. Poza tym ten CMS jest łatwiejszy do opanowania przez początkujących. Natomiast joomla we wprawnych rękach również jest bardzo dobrym narzędziem do budowy stron.
Odpowiedz
#25
Ja jestem zwolenniczką WordPressa. W tej technologi mam postawiony mój blog. Obsługa strony jest bardzo łatwa. Rzadko kiedy pojawiają się błędy.
Odpowiedz
#26
Wordpress - jest dużo prostszy od joomli i według mnie przyjemniejszy dla administratora.
Odpowiedz
#27
Wordpressa jest lepszy
Odpowiedz
#28
Joomla pozwala na tworzenie większych serwisów www, jednak jest nieco bardziej zawiła w obsłudze, w przeciwieństwie do Wordpressa, który z kolei nie pozwala na tworzenie rozbudowanych stron www. CMS Wordpress to najczęściej wykorzystywany system zarządzania treścią na świecie.
Odpowiedz
#29
(04-21-2022, 05:27)PRO86x napisał(a): Joomla pozwala na tworzenie większych serwisów www, jednak jest nieco bardziej zawiła w obsłudze, w przeciwieństwie do Wordpressa, który z kolei nie pozwala na tworzenie rozbudowanych stron www. CMS Wordpress to najczęściej wykorzystywany system zarządzania treścią na świecie.

W czasach no-code, różnice pomiędzy platformami takimi jak WordPress i Joomla mogą nie być aż tak istotne. Priorytetem jest ułatwienie tworzenia stron internetowych osobom bez zaawansowanych umiejętności programistycznych. Druga sprawa to skalowalność: Wiele osób potrzebuje strony internetowej, która rośnie i rozwija się w miarę jak ich działalność rośnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości