Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samochód nowy, czy używany?
#1
Waszym zdaniem lepiej kupić nowy samochód, czy używany?
Odpowiedz

#2
Nowy samochód jest oczywiście lepszy od używanego, ale dla większości osób to za duży wydatek. Na nowym można jednak trochę zaoszczędzić kupując taki w poprzedniego rocznika - w Warszawie byłam ostatnio na takiej wyprzedaży Opli z poprzedniego rocznika http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje i różne modele były przecenione od kilku do kilkunastu tyś. Z używanych mogę polecić jedynie te kilkuletnie - starsze wymagają ciągłych napraw.
Odpowiedz

#3
Wszystko zależy od tego jaki masz budżet i wymagania. Ja ostatecznie kupiłem używanego, ale czasami można trafić na nowy w dobrej cenie. Nastepny pewnie już kupię sobie nowy. W http://www.chodzen.pl/ mają całkiem fajne propozycje.
Odpowiedz

#4
Ja nie dysponowałam tak dużym budżetem, żeby móc pozwolić sobie na nowe auto. Ale z używanego też jestem zadowolona.
Odpowiedz

#5
Ja tak samo. Mam 12-letni samochód, który daje radę.
Odpowiedz

#6
Ja w sumie mam czternastoletnie auto teraz. Ale widać, że poprzedni właściciele o nie bardzo dbali.
Odpowiedz

#7
Jak kogoś stać, to pewnie sobie kupi nowe auto, bo i lepiej, a z używanymi nigdy nie wiadomo, chyba, że się dobrze trafi. Czasem jednak nie ma innego wyboru.
Odpowiedz

#8
Nowy samochód jest z pewnością lepszy od używanego, choćby dlatego, że ma pełną gwarancję i jest w idealnym stanie, ale wielu osób nie stać na taki wydatek. Kilkuletni używany samochód nie jest jednak wiele gorszy od nowego, także też będzie dobrym wyborem, ale wyłącznie taki w dobrym stanie (kupowanie kilkunastoletniego grata to strata pieniędzy), dlatego przed zakupem warto zrobić przegląd, a wcześniej dodatkowo sprawdzić jego historię, np. czy nie jest powypadkowy, kradziony, czy nie ma przekręconego licznika itp. - chyba największą bazę takich danych mają tutaj http://www.autobaza.pl, oraz w bazie CEPiK.
Odpowiedz

#9
(06-07-2016, 06:56)celinka napisał(a): Jak kogoś stać, to pewnie sobie kupi nowe auto, bo i lepiej, a z używanymi nigdy nie wiadomo, chyba, że się dobrze trafi. Czasem jednak nie ma innego wyboru.

Tylko ja wolę kupić samochód używany niż brać kredyt. A jak to u Was jest?
Odpowiedz

#10
Ja natomiast uważam, że lepiej kupić nowy samochód, głównie z tego powodu, że nowy jest w idealnym stanie, a więc bezawaryjny, a poza tym ma pełną gwarancję. W W-wie tutaj http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje mają często promocje na różne modele Opla - do każdego dodają darmowy serwis na 7 lat. Oczywiście używany też będzie w porządku, ale tylko taki w naprawdę dobrym stanie, czyli najlepiej kilkuletni i możliwie z niewielkim przebiegiem.
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016