Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat, czy prawnik?
#1
Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, czy prawnika? Jakie są między nimi różnice?
Odpowiedz

#2
adwokat to obrońca
prawnik to osoba działająca przeciwko obrońcy, czyli pracuje dla oskarżyciela.
Odpowiedz

#3
(04-03-2017, 13:34)vicky195 napisał(a): Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, czy prawnika? Jakie są między nimi różnice?

Różnice między nimi są spore, poczynając od stawek, przez wykształcenie, aż po uprawnienia. Największe uprawnienia, a więc i największe możliwości ma adwokat, ma jednak także najwyższe stawki - prawnik ma niższe, ale może jedynie udzielać porad prawnych, nie może np. reprezentować nas w sądzie jak adwokat. Moim zdaniem w drobnej sprawie lepiej udać się do prawnika, a w większej do adwokata. W Katowicach warto sprawdzić Patryka Riedela https://www.adwokat-riedel.pl - to adwokat od prawa rodzinnego i karnego, ma dość dobre opinie.
Odpowiedz

#4
moge ci polecic mojego adwokat wodzisław śląski karnista masz tutaj kontakt gdybys potrzebowal.
Odpowiedz

#5
Na pewno istnieje roznica miedzy tym, czy moga sie reklamowac czy tez nieSmile Adwokaci i kancelarie adwokackie - nie moga - zabrania im tego Kodeks Etyki Adwokackiej. Jest jednak na to pare sposobow - mozna o nich przeczytac w artykule: http://chcenawczoraj.pl/post/jak-reklamo...to-reklama - radcow prawnych - natomiast to nie dotyczy.
Co o tym sadzicie?
Odpowiedz

#6
Moim zdaniem najlepiej po prostu zatrudnić specjalistę. Kogoś kto ma doświadczenie w sprawach, w których my mamy kłopot. Oczywiście nie wszyscy mogą nas reprezentować w sądzie, dlatego dobrze patrzeć też na uprawnienia. Ale w pierwszej kolejności właśnie wiedza specjalisty jest najważniejsza.
Sprawdzony system dla Twojej firmy? Koniecznie sprawdź https://ax-dynamics.com/pl/microsoft-dynamics-ax
Odpowiedz

#7
Zależy o jaką sprawę chodzi, bo adwokat i prawnik zajmują się tak jakby czymś nieco innym i mają nieco inne uprawnienia.
Odpowiedz

#8
Wydaje mi się, że lepiej iść do prawnika, adwokat jest po aplikacji adwokackiej i więcej bierze.
Odpowiedz

#9
Adwokat ma większe możliwości, ale i więcej kosztuje, wiec o ile nie jest to konieczne, to lepiej wybrać prawnika. W Warszawie sprawdźcie w pierwszej kolejności mecenasa Budrewicza, ma sporą wprawę w sprawach karnych, czy gospodarczych https://www.sprawa-karna.pl - na plus, ze to były prokurator.
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016