FORUM reklamowe - FORUM z linkami

Pełna wersja: katalog pod patronatem banku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bardzo popularną formą zaistnienia w reklamie jest otwieranie stron z katalogami firm. Najczęściej twórcy tych katalogów polują na nowo otwarte firmy zaraz po ich dodaniu do CEIDG . Oferty przesyłają pocztą wraz z przekazem bankowym i terminem jego zapłacenia. Wygląda to tak jakby to był kolejny etap rejestracji nowej firmy. Są również katalogi najczęściej branżowe, które ułatwiają klientom znalezienie danego produktu, lub usługi. Prowadzone są najczęściej no profit, a założyciele tych katalogów ograniczają się do usługi pozycjonowania firm, które się tam znajdują. Jakie jest przełożenie tych katalogów na dotarcie klienta. Myślę, że niewielki, bo każdy szuka oferty produktu głównie przez przeglądarkę internetową i jest to około 80 % klientów.
Innym ciekawym pomysłem jest platforma handlowa stworzona przez Grupę Biznesową z wiązaną z ING. Skupia blisko 45 000 firm którym ma ułatwiać kontakt miedzy kontrahentami, co ma ich zachęcić do zawierania wspólnych umów handlowych. Oprócz pomocy logistycznej i prawnej kontrakty tam zawarte mogą być zabezpieczane od strony finansowej przez bank. Katalog obejmuje zarówno małe podmioty gospodarcze, jak i duże podmioty o strategicznym znaczeniu dla gospodarki   https://aleo.com/pl/firmy/surowce-i-energetyka .
Chyba warto obserwować ten pomysł, a może nawet dodać tam swoją firmę.
Zgodnie z badaniami rynku internetowego w najbliższym czasie ilość transakcji zawieranych poprzez takie strony ma wzrosnąć w Polsce czterokrotnie.
No fakt, ale te katalogi to mało wiarygodna sprawa. Jakoś nie mam do tego zaufania.
Katalog firm to dziś za mało by naciągać ludzi chcących w tym uczestniczyć. Właśnie katalogi wspierane przez banki mają przyszłość.
Dlaczego?
Dlatego że proponują coś więcej niż zbiór wyselekcjonowanych i wiarygodnych przedsiębiorców. Współczesne platformy zakupowe P2P (Purchase-to-Pay) (zamówienie – sprzedaż – dostawa – fakturowanie – płatność) to forma nawiązania współpracy. Takie katalogi umożliwiają faktoring udzielany przez bank.
jednak wyższą formą jest platforma zakupowa Marketplanet.
Czy jest wiarygodna?
Przecież to główne, strategiczne przedsiębiorstwa polskie. Liderzy polskiego rynku energetycznego. By stać się ich klientem i brać udział w przetargach trzeba być zarejestrowanym na takiej platformie https://oneplace.marketplanet.pl/poczatek . Platforma zakupowa umożliwia elektroniczne zawieranie transakcji, automatyczne ich księgowanie, kontrolowanie, rozliczanie. Tworzona baza certyfikowanych dostawców automatycznie dopuszcza ich do aukcji i przetargów bez konieczności sprawdzania ich wiarygodności. Na świecie dzięki takim transakcjom większość transakcji między firmami zawierana jest poprzez internet, właśnie dzięki takim platformą. W Polsce to dopiero 10 % rynku, ale w ciągu najbliższych lat ma to wzrosnąć do 40 %  . Pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu były firmy-krzaki wystawiające faktury na dostawy z nieistniejących firm, a teraz do weryfikacji wystarczy rejestr CIEDG. Nawet by zawrzeć jakąś umowę nie musimy już robić ksera zaświadczenia i regonu bo wszystko można sprawdzić online.